m

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

DUUUUUŻO SIĘ DZIAŁO!!!

Przełom starego i nowego roku w Szkole Podstawowej w Bąkowicach obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Odbyły się między innymi: Jesienny Konkurs Recytatorski – propagujący utwory poetyckie o tematyce jesiennej, napisane w języku polskim, niemieckim i angielskim, Dzień Pluszowego Misia – uczniowie klasy VI przebrani za misie przygotowali atrakcje dla pozostałych dzieci, Andrzejki – na przygotowanych „stanowiskach do wróżenia” można się było dowiedzieć, co jeszcze przed nami, Dzień Świętego Mikołaja – spotkanie z szacownym Świętym, Zabawa choinkowa – wspaniała impreza w strojach karnawałowych, Walentynki – obdarowanie bliskich nam osób drobnymi prezentami albo kartkami i konkurs na najładniejszą walentynkę.

W tym roku szkolnym, uczniom naszej szkoły przypadł zaszczyt przygotowania jasełek na wigilię dla osób samotnych. Wspaniale przygotowane przedstawienie, oparte o tradycyjne teksty i kolędy, prezentowane było jeszcze w szkole (przy okazji spotkania wigilijnego), w bąkowickim kościele, następnie w świetlicy w Miejscu i na zakończenie w Gminnym Ośrodku Kultury w Świerczowie na Spotkaniu przy kolędzie. Wszędzie byliśmy komplementowani, a dla młodych aktorów przygotowano słodkie poczęstunki. Dziękujemy!!!

Najlepsza nauka jest wtedy, gdy można coś zobaczyć, dotknąć, poeksperymentować. Idąc naprzeciw tym założeniom, zorganizowana została wycieczka edukacyjna do Fabryki bombek w Krośnicach. Uczniowie mogli zobaczyć cały proces tworzenia szklanych ozdób, a następnie zaopatrzeni w brokaty i kleje mogli sami stworzyć własną bombkę choinkową. Każda z nich była jedyna i niepowtarzalna, bo stworzona własnoręcznie przez małego artystę. Na koniec dzieci otrzymały duże bombki z własnym imieniem, które zostały ozdobą bożonarodzeniowych drzewek w domach. Kolejna wycieczka – Jeden dzień w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu. Zrealizowaliśmy założenia edukacyjne odwiedzając Afrykarium, Halę Stulecia, gdzie zostaliśmy zapoznani z historią tej budowli, oglądnęliśmy wystawę i uczestniczyliśmy w spektaklu światło i dźwięk – videomapping. Następnie pod okiem instruktorów korzystaliśmy ze sztucznego lodowiska (maluchy odbyły tu swoje pierwsze zajęcia z nauki jazdy na łyżwach). Kolejny etap to fabryczka lizaków, gdzie uczniowie poznali, a także uczestniczyli w produkcji lizaków i ostatnia atrakcja to podziwianie panoramy Wrocławia z wieżowca Sky Tower, który jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce (212 m).

W ramach projektu POKL „Fascynujący świat nauki i technologii”, realizowanego przez RCRE w Opolu, mogliśmy w zaczarowanym zamku w Mosznej, w salach przekształconych z komnat na pracownie eksperymentalno – doświadczalne (Architecturium, Lucemium, Energium), odbyć pod okiem animatorów zajęcia. Czegóż tam uczniowie nie doświadczyli!? Wykonywali samodzielnie doświadczenia, byli świadkami przemian energii, siedzieli na krześle fakira, malowali światłem, znaleźli się wewnątrz aparatu fotograficznego, stworzyli ekipę budowlaną i stawiali dom, pozowali do zdjęć w śmiesznych perukach i okularach, zwiedzali zamek i rysowali. Dzieci wspaniale się bawiły, a przy tym zdobyły i utrwaliły nową wiedzę.

dyrektor szkoły – Cezary Zając

 

wstecz